Novinky - MS22

ŠVÉDSKO : FINSKO (4:3 PP)

1.Třetina

0:00- Zápas začal.

3:43-Joel Kellman (Švédsko) vstřelil gól, stav utkání- 1:0, 1.střela v zápase a krásný úvodní gól, Kellman si vzal puk za bránou, obehrál 2 obránce a pak objel finského brankáře. Asistence: R. Dahlin, E. Bemström.

19:26- Ville Pokka (Finsko) vstřelil gól, stav utkání- 1:1, nepříjemné překvapení na konci 1. třetiny, tým Finska ze své jediné střely za třetinu vyrovnává skóre, Pokka vzal puk mezi 2 napadajícími hráči, poté objel brankáře a z pravé strany neomylně skóroval do prázdné brány. Asistence: J. Armia, M. Lehtonen.

20:00- Konec 1. třetiny.

Stav utkání: 1-1

Střely na branku:6-1

Tresty: 0-0

1.Třetina byla jednoznačně v režii Švédska byli aktivnější, více napadali a až na střelu na konci 1.třetiny tým Finska ani jednou nevystřelil na bránu, ale z této střely padl vyrovnávací gól, proto je stav utkání 1:1.

2.Třetina

20:00- Začátek 2.třetiny.

22:54- Harri Pesonen (Finsko) vstřelil gól, stav utkání- 1:2, pěkný průvan ve švédské obraně, 3 švédští obránci se snažili vzít puk střelený od modré čáry, ale Pesonon se dokázal v před brankovém prostoru zorientovat rychleji, udělal kličku kolem brankáře a vstřelil puk do prázdné brány, Bez asistence.

28:25- Henri Jokiharju (Finsko) vstřelil gól, stav utkání- 1:3, Finsko zvyšuje svůj náskok. Akce začala ve finském obranném pásmu, kde finský hráč odebral puk útočícímu Švédovi, poté ho poslal o mantinel svému spoluhráči, který přihrávkou mezi 3 mi Švédy poslal Jokiharju do samostatného úniku, který si prosekal cestu celou švédskou obranou a poté oklamal brankáře backhandovou kličkou. Asistence: M. Antilla, S. Vatanen.

32:42- Rasmus Asplund (Švédsko) vstřelil gól, stav utkání- 2:3, Folin vzal puk 2 útočícím Finům, objel celou finskou obranu a poté přihrál rozjetému Asplundovi, který krásnou střelou nad vyrážečku překonává finského gólmana. Asistence: C. Folin.

39:53- Vyloučen hráč Rasmus Dahlin (Švédsko) za podražení na 2 minuty.

40:00- Konec 2.třetiny.

Stav utkání: 2-3

Střely na branku:11-5

Tresty:2-0

Druhá třetina byla již více vyrovnaná a v její 1.polovině využil tým Finska chyb ve švédské obraně a otočil vývoj utkání, poté se hra obrátila a zase byl aktivnější tým Švédska, díky čemuž snížil náskok soupeře na 2:3.

3.Třetina

40:00- Začátek 3. třetiny.

47:38- Joel Kellman (Švédsko) vstřelil gól, stav utkání- 3:3, pozor, Švédsko vyrovnává,Friberg poté posílá krásnou golovou přihrávku na Kellmana, který poté lehce překonává finského brankáře střelou nad beton. Asistence: M. Friberg, E. Bemström.

60:00- Konec 3. třetiny.

Stav utkání: 3-3

Střely na branku: 17-7

Tresty: 2-0

Ve třetí třetině opět dominoval tým Švédska, což byl zjevné i při pohledu na celkový počet střel za třetinu. Na konci se tým Finska pokusil zvrátit průběh zápasu při závěrečném náporu, ale Švédové se ubránili, proto zápas skončil v základní hrací době 3:3 a dočkáme se prodloužení.

Prodloužení

60:00- Začalo prodloužení

63:26- Adam Larsson (Švédsko) vstřelil gól, stav utkání 4:3, a je rozhodnuto, Larsson byl nejrychleji u vyraženého kotouče, přejel přes obranné pásmo a rychlou kličkou okolo finského brankáře určuje výsledek dnešního zápasu.

Stav utkání: 4-3

Střely na branku: 18-7

Tresty: 2-0

V prodloužení byl jednoznačně lepší tým Švédska, který většinu času dokázal držet puk. Finové se pokusili o protiútok, ale nedokázali přejít přes střední pásmo, proto zápas skončil vítězstvím Švédska, které bylo lepším týmem i většinu základní hrací doby.